WAŻNE! Podpisz petycję w obronie medycyny naturalnej.

EU chce wprowadzić zakaz sprzedaży suplementów diety. Koncerny farmaceutyczne powoli dopinają swego i niedługo zaistnieje sytuacja, że będziemy skazani wyłącznie na leki syntetyczne. To nie jest następna sensacja obok której można przejść obojętnie. Jeśli przepisy wejdą w życie, realnie wpłynie to na nasze życie.

Dokładnie o sprawie możesz przeczytać i jeśli chcesz podpisać petycje klikając ten link: http://iozn.pl/podpisz-petycje-w-obronie-medycyny-naturalnej/. Jeśli tekst jest przekonywujący, a sprawa bliska sercu, proszę przekaż tą informację znajomym.

 

2013-04-03

Miłe Panie z instytucji na S, powiedziały mi, że jest to nieprawda, że EU chce zakazać sprzedaży suplementów i to nie ładnie tak pisać, bo ktoś może odnieść wrażenie, że tak jest. Oczywiście EU nie może otwarcie tego zrobić i napisać zakazujemy sprzedaży suplementów. Podniósł by raban, a oni tego nie chcą. Lepszą taktyką jest utrudniać sprawę na ile jest to możliwe i tak właśnie czynią. Od grudnia 2012 nie można pisać na etykietach suplementów o żadnych właściwościach. Istnieją dopuszczalne wzory etykiet, ale o ile nie jesteś producentem suplementów dla gości co pakują na siłowni, nie jest to w żaden sposób przydatne. Jak podano w linku wyżej można złożyć wniosek do EFSA, ale na ponad 44 tyś wniosków rozpatrzyli 241. Czyli pracują na całego. I to o to chodzi.


Skomentuj

*

Current day month ye@r *

Herbalyes