Czym są esencje kwiatowe?

Pod spodem kilka podstawowych informacji na temat esencji kwiatowych w formie pytań i odpowiedzi.


Czym są esencje kwiatowe?

Esencje są naturalnymi, nietoksycznymi, przygotowywanymi na bazie wody produktami, zawierającymi wyciąg z kwiatów, oczyszczoną z minerałów wodę oraz środek konserwujący w postaci alkoholu. Stosowane esencji nie powoduje występowania skutków ubocznych.
Esencje są bezpieczne dla dzieci i zwierząt oraz mogą być stosowane z innymi środkami leczniczymi. Idea esencji kwiatowych opiera się na koncepcji leczenia przyczyny choroby zamiast jej symptomów.

Jak należy wybrać właściwą esencję kwiatową?

W celu wyboru najbardziej korzystnej esencji w danym okresie życia warto przyjrzeć się, która z nich najtrafniej odnosi się do pozytywnych cech, jakie chcielibyśmy wzmocnić. Przyjrzyjmy się najistotniejszym kwestiom emocjonalnym, mentalnym oraz duchowym. W wielu przypadkach nasza intuicja sama skieruje nas w stronę pewnych typów esencji.

Jak należy używać esencje?

Najbardziej praktyczna i stosowana metoda to wkropienie esencji bezpośrednio pod język. Można rozpuścić je w szklance wody i spożywać po kilka łyków w przeciągu dnia. Możliwe jest także dodawanie esencji do płynów do kąpieli, kremów czy mleczek kosmetycznych oraz stosowanie ich poprzez wcieranie lub spryskiwanie ciała oraz pomieszczeń w domu czy w miejscu pracy.
Esencje przynoszą najlepsze efekty wtedy, gdy stosowane są dość często w niewielkich dawkach.
W momentach kryzysowych naszego życia lub w przypadku znacznych zmian w nim zachodzących zaleca się stosowanie esencji w kilkugodzinnych odstępach czasu.

Jakich efektów mam się spodziewać?

Wiele osób stosujących esencje znajduje ukojenie w czasie napięcia emocjonalnego, łatwiej podejmuje decyzje w kwestiach problematycznych oraz doświadcza wyższego poziomu samoświadomości. Esencje są również katalizatorami osobistego rozwoju i przemiany wewnętrznej, a ich nieprzerwane stosowanie może prowadzić do odkrycia i zrozumienia własnej ścieżki duchowej. Reakcja organizmu na esencje może być bardzo silna i nagła, jak również delikatniejsza, tworząc poczucie rozjaśnienia umysłu, spokoju czy dobrego samopoczucia.

Jak tworzone są esencje?

Najprostszą metodą tworzenia esencji, nazywaną często „metodą światła słonecznego”, jest kilkugodzinne namaczanie kwiatów w misce z wodą w warunkach silnego nasłonecznienia.
Otrzymany w ten sposób płyn (esencja główna) jest następnie zabezpieczany przed zepsuciem poprzez połączenie go najczęściej z brandy.Rozcieńczanie esencji głównej jest proste i nie wymaga dodatkowej wiedzy chemicznej. 1-7 kropli rozpuszczanych jest po raz kolejny dla stworzenia esencji przeznaczonych dla klientów indywidualnych. Niekiedy łączone są z innymi wyciągami w celu zwiększenia siły ich działania.Testy laboratoryjne esencji głównej nie wykryły fizycznego znaku obecności materiału źródłowego stosowanego do jej stworzenia.

Jak działają esencje?

Jacques Benveniste odkrył, że charakterystyka wody jest mechanizmem stosowanym w wytwarzaniu środków homeopatycznych oraz tworzeniu esencji. Połączenie pomiędzy atomami wodoru i tlenu w wodzie jest elastyczne i może być modyfikowane w znacznie większym stopniu, niż ma to miejsce w przypadku innych substancji. Dzieje się tak z uwagi na posiadanie przez wodę niezwykłej zdolności, tak zwanej pamięci wodnej. Niektórzy z naukowców uważają, że z uwagi na fakt, iż ciało ludzkie składa się w 70% z wody, możliwy jest silny wpływ na nie przy użyciu esencji.

Czy dopuszczalne jest używanie kilku esencji jednocześnie?

Podczas łączenia esencji zaleca się wybieranie wyciągów, które wzajemnie uzupełniają swoje działanie, na przykład łagodzących zdenerwowanie, złość czy frustrację. Formuły oparte na kombinacjach kwiatowych uznać należy za jedną esencję, która może być w razie potrzeby uzupełniana innymi esencjami.

Czy możliwe jest przedawkowanie specyfiku?

Esencje kwiatowe są nietoksyczne, nie uzależniają i nie mogą być przedawkowane.

Kiedy esencje zaczną działać?

Niektóre z esencji dają praktycznie natychmiastowy efekt. Jednak w większości przypadków zmiany są mniej wyczuwalne, jako że przywracana zostaje równowaga oraz spokój w sferze emocjonalnej.
Esencje kwiatowe nie są stosowane do leczenia chorób, natomiast mogą one znacząco poprawić stan zdrowia.Istotną kwestią jest czas trwania złego samopoczucia. W przypadku utrzymujących się przez dłuższy czas i głęboko zakorzenionych w psychice problemów zalecamy używanie esencji przez kilka tygodni. Zależnie od efektów należy nadal stosować wybraną esencję lub wybrać inny specyfik dostosowany odpowiednio do tego, co się pojawi.

Co może się stać w przypadku, gdy zażyję niewłaściwą esencję?

Zupełnie nic. Wybranie niewłaściwej esencji nie jest szkodliwe. Na przykład w przypadku spożycia esencji z rozchodnika w celu zminimalizowania problemów zdrowotnych możemy nie wyczuć żadnej poprawy stanu zdrowia. Może to być również wywołane tym, że w danej sferze życia nie występuje problem, który dana esencja mogłaby zminimalizować.

Czy powinno się przyjmować esencję w przypadku pogorszenia samopoczucia?

Zależy to od indywidualnych symptomów. Możliwe jest, że ktoś odczuwa stan, który w homeopatii nazywany jest pogorszeniem lub kryzysem leczniczym, gdzie stan zdrowia ulega czasowemu odczuwalnemu pogorszeniu. W takim przypadku można wybrać dalsze stosowanie esencji, zwłaszcza gdy wyczuwamy, że zachodzi proces uwalniania symptomów emocjonalnych (a czasem także fizycznych), lub zredukować ilość przyjmowanej esencji.

Czy mogę przyjmować esencje razem z lekami?

Esencje kwiatowe działają głównie na poziomie energetycznym ciała eterycznego i wyższych i nie zaburzają leczenia homeopatycznego, ziołowego czy alopatycznego. Nie istnieją przeciwwskazania odnośnie do zażywania esencji z innymi środkami leczniczymi.

Czy można przyjmować esencje podczas ciąży?

Używanie esencji kwiatowych podczas ciąży jest całkowicie bezpieczne. Niektóre z akuszerek zalecają je jako delikatne i efektywne środki wspomagające podczas porodu i po nim.

Czy esencje mogą być stosowane przez dzieci i zwierzęta?

Esencje są całkowicie naturalne i mogą być zażywane przez każdego. Dzieci i zwierzęta reagują na esencje bardzo szybko, być może dlatego, że nie posiadają one tak dużego bagażu emocjonalnego jak dorośli. Esencje mogą być używane w celu wspomagania wzrostu kwiatów i drzew.

Mój partner nie wierzy w esencje i medycynę energetyczną. Czy mogę dolać kilka kropel do jego kawy lub herbaty?

Nie zalecamy takiego działania, jako że partner może po pewnym czasie odczuć kryzys leczniczy, po czym konieczne będzie wytłumaczenie się z naszego postępowania. Lepszym rozwiązaniem jest przekonywanie partnera, że esencje faktycznie działają, pokazując to na własnym przykładzie.
Esencje nie są środkami placebo, tak więc wiara w ich działanie nie przekłada się na efektywność.


Tagi:

Skomentuj

*

Current day month ye@r *

Herbalyes